• 1401/01/28
  • 182
طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی وب به وب سایت هایی که در بستر اینترنت نمایش داده می شوند اشاره دارد. این امر معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت و توسعه نرم افزار اشاره میکند. طراحی سایت برای مرورگرهای دسکتاپ به صورت متمرکز طراحی شده است اما با این حال ، از اواسط سال ۲۰۱۰، این طراحی برای مرورگرهای تلفن همراه و تبلت ها اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.
یک طراح سایت بر روی ظاهر، چیدمان و در برخی موارد محتوای یک وب سایت کار می کند. به عنوان مثال، ظاهر به رنگ ها، فونت و تصاویر استفاده شده در سایت مربوط می شود. طرح بندی به نحوه ساختار بندی و طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد. بسیاری از صفحات وب با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند، به گونه ای که هیچ اطلاعات و عملکردی غیر عادی که ممکن است کاربران را منحرف یا سردرگم کند، ظاهر نمی شود.

طراحی وب سایت در زمینه های مختلفی قابل اجرا خواهد بود تا معرف شما در بستر اینترنت باشد. از جمله انواع وب سایت ها می توان به طراحی سایت پزشکی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت خبری، طراحی سایت بیمه و… اشاره داشت که هر یک دارای کاربری های خاص به خود می باشند. همچنین شما می توانید ویژگی های مدنظرتان را با برنامه نویسان متخصص وبینوتیم در ارتباط بگذارید تا در کسب و کار خود بهترین باشید.

از این رو شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد هر یک از انواع طراحی سایت فروشگاهی یا شرکتی برای کسب و کار خود، با کارشناسان تیم شرکت وبینوتیم در ارتباط باشید تا مشاوره ای تخصصی زیرنظر افراد خبره و با تجربه دریافت نمایید.

 طراحی سایت 

مراحل طراحی سایت

۱- برنامه ریزی ساخت سایت و نیازسنجی
اولین و مهمترین گام استخراج و نیازهای پروژه نیز است زیرا امکاناتی که ارائه شده است از طرف کاربران برطرف می شود.

۲- تحقیق و بررسی محتوا
در این بحث به بررسی و تحلیل محتواهای جمع شده پرداخته و از بین آنها مهمترین و بهترین آن را برای سایت پیشنهاد می کنند.در این محتوا می توان از تصویر، لوگوی تجاری و اطلاعات تماس و … نیز استفاده کرد.

۳- طرح اولیه wireframe
طرح گرافیکی سایت اولین مرحله از روند طراحی سایت است که در این مرحله از همه ی صفحات صفحه ی اصلی، درباره ی ما و تماس با ما را نیز دارد و بعد از تایید طرح اولیه طراح شروع به طراحی نیز می کند.

4- طراحی قالب اصلی سایت
تیم طراحی اینتن اقدام به طراحی صفحات مختلف در سایت نیز کرده و از آن برای طراحی ایده آل و مناسب استفاده می کنند.در طراحی سایت رنگ سازمان و لوگو نقش مهمی نیز دارد.

۵- کدنویسی سایت
کدنویسی در سایت نقش مهمی دارد و از HTML، CSS، JQuery و Java script برای کدنویسی سایت نیز می توان استفاده کرد تا بروزترین و بهینه ترین سایت را نیز ارائه دهد.

۶- ورود اطلاعات اولیه سایت
بعد از گذراندن مراحل کدنویسی مرحله ی ورود اطلاعات نیز شروع می شود و در این گام می توان مشکلات ریز سایت  برطرف می شود.

۷- تست و بازنگری سایت
در این مرحله سایت در اختیار کارفرما موردنظر قرار میگیرد تا به عنوان مدیر و کاربر کار نماید و مشکلات سایت را برطرف نماید.

۸- تحویل و آموزش کار با پنل سایت
بعد از اتمام طراحی سایت باید جلسه ی آموزش و تحویل سایت با کاربر موردنظر گذاشته شود تا سایت را به کاربر مورد نظر سایت نیز تحویل دهند.